Výměna olejů a filtrů

Výměna olejů a filtrů v motoru i převodovce

Motorový olej je zásadní pro životnost a dobrý stav motoru vozidla. S tím se pojí i vliv na úsporu provozních nákladů a to díky nižší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného předčasného opotřebení pohonné jednotky. Máte zájem o výměnu oleje? Neváhejte nás kontaktovat!

Kvalitní oleje musí splňovat celou řadu vlastností. Především musí dobře držet na mazaném povrchu, musí účinně odvádět vznikající třecí a provozní teplo. Další funkcí oleje je ochrana kovových částí motoru před korozí. Olej za studena nesmí být moc hustý, aby byl schopen v co nejkratším čase dosáhnout všech mazaných míst. Za tepla zase nesmí být moc řídký, aby byl schopen na mazaných místech udržet stabilní olejový film.

Pravidelnou výměnu oleje nejen v motoru, ale i v převodovce či servořízení určuje výrobce vždy v servisní knize vozidla. Společně s výměnou olejů je potřeba i pravidelně měnit či vyčistit filtry, aby se s olejem nedostávali na chráněné plochy nečistoty.

  • Zdarma vypracujeme cenovou nabídku
  • Provedeme kompletní diagnostiku přes řídící jednotku
  • Provedeme vizuální kontrolu všech dílů
  • Ekologicky zlikvidujeme veškerý odpad a vadné díly
  • Máme desítky spokojených a vracejících se zákazníků