Výměna olejů a filtrů

Výměna olejů a filtrů v motoru i převodovce

Pravidelný servis a výměna motorového oleje bývá dosti podceňována. Přitom se jedná o důležitou věc, která může značně prodloužit životnost vašeho vozu. Pokud se výměna oleje odkládá, snižuje se mazací schopnost, olej se zanáší sazemi i nespáleným palivem. Motor se špatně promazává, čím se zanáší a zanáší se i mazací kanálky. Vše pak může v extrémním případě skončit i zadřeným motorem.

Motorový olej by se měl měnit od 8 do 20 tis. km dle typu motoru. Ani olej typu Longlife není nesmrtelný a jeho výměna by se neměla podceňovat.

Máte zájem o výměnu oleje? Neváhejte nás kontaktovat!

Olej zajišťuje správné fungování motoru. Proto u každé správné údržby je potřebná výměna olejového filtru a motorového oleje dle specifikace výrobce vašeho automobilu.

Kvalitní oleje musí splňovat celou řadu vlastností. Především musí dobře držet na mazaném povrchu, musí účinně odvádět vznikající třecí a provozní teplo. Další funkcí oleje je ochrana kovových částí motoru před korozí. Olej za studena nesmí být moc hustý, aby byl schopen v co nejkratším čase dosáhnout všech mazaných míst. Za tepla zase nesmí být moc řídký, aby byl schopen na mazaných místech udržet stabilní olejový film.

Dle našich zkušeností doporučujeme provést výměnu oleje a filtru každých 15 000 km nebo jednou za rok. Možná se vám zdá investice častá, ale věřte, že tato péče se Vám 100% vrátí na ujetých km.

  • Zdarma vypracujeme cenovou nabídku
  • Provedeme kompletní diagnostiku přes řídící jednotku
  • Provedeme vizuální kontrolu všech dílů
  • Ekologicky zlikvidujeme veškerý odpad a vadné díly
  • Máme desítky spokojených a vracejících se zákazníků

Servis vozů všech značek