Co zařídit při stěhování?

Co zařídit při stěhování?

Co zařídit při stěhování?

Objednali jste si stěhování a ptáte se, jak se před stěhováním připravit?

Pár stručných rad jak na stěhování, naleznete v tomto článku

Parkování jako první

Asi to nejdůležitější co je potřeba před příjezdem stěhovací služby je, zařídit volné parkovací místo co nejblíže ke vchodu. Aby stěhování bylo co možná nejrychlejší, je nutné zařídit místo jak na vykládku, tak na nakládku zboží. V případě, že stěhovací vůz bude stát dál od stěhovacího místa, výrazně se tím prodlouží čas stěhování a od toho se i odvíjí finální cena za stěhovací službu.

Jak mohu upozornit okolí na stěhování a zajistit si volné místo?

  • natáhnout provázek s cedulí stěhování,
  • zaparkovat osobní vozidlo na volné místo,
  • oznámit záležitost na úřadu (pro podrobnější informace a rady volejte +420 774 209 186).

Balení věcí

Jak co nejúčelněji zabalit věci určené ke stěhování?

Aby stěhovací den proběhl co nejrychleji a bez komplikací, doporučujeme mít veškeré osobní věcí zabalené v krabicích (krabice a šatní boxy na stěhování zapůjčujeme). Krabice jsou nejlepší a nejrychlejší variantou. Dají se vozit na rudlech, skejtech a po schodech je můžeme nosit po 2- 6 kusech naráz. Balit věci na stěhování do pytlů, tašek a kufrů nedoporučujeme. Tento bod přípravy výrazně ovlivní negativně celý průběh stěhování.

Jak s nábytkem

Budete si s sebou brát i nábytek? Z nábytku vyndejte osobní věci a veškeré police. Pokud tak neučiníte, může se při stěhování nábytek poškodit nebo někoho zranit. Ale například šuplíkové komody můžete ponechat tak jak jsou a to i šuplíky v lednici (potraviny z lednice vyndat). Všechen nábytek, který se protáhne mezi dveřmi a po schodišti, můžete ponechat vcelku a nerozebírat jej. V těchto případech je snadnější a rychlejší snést jednu větší věc, než nosit několik desek a prkýnek samostatně.

Nábytek, který se nevejde mezi dveře a nebo by hrozilo poškození při stěhování, je lepší rozebrat. Jedná se například o:

  • manželské postele,
  • šatní skříně...

Nebojte se s námi domluvit. Rozebrání nábytku apod. si můžete připravit dopředu, ale v případě, že to nezvládnete, Vám s demontáží rádi pomůžeme.

Veškerý nábytek si ve většina případů balíme sami z důvodu bezpečnosti a pojištění do strečové folie, bublinkové folie, kartonáže…

Elektronika

Jak je to s elektronikou? Veškerá elektronika, která se bude stěhovat, by měla být odpojená. Tento proces zvládnou naši zaměstnanci v den stěhování i sami.

O její bezpečný převoz se postaráme. 

Neváhejte se na nás obrátit

Potřebujete vystěhovat byt, dům či kancelář? Stěhujeme i těžká břemena! Nejraději byste celé stěhování nechali na nás? Kontaktujte nás pro podrobnější informace na tel.čísle +420 774 209 186 či prostřednictvím e-mailu: stehovani@erzet.cz.