Praktické pomůcky na stěhování

Praktické pomůcky na stěhování

Plánujete stěhování? Praktické pomůcky na stěhování Vám jej mohou usnadnit. 

Stěhování jistě už zažila většina z vás a rozhodně to není nic příjemného. Aby vás nepřekvapilo nic nemilého, na stěhování byste se měli důkladně připravit. Věděli jste, co vše vám tuto práci může usnadnit?

Jaké praktické pomůcky k stěhování využíváme my?

Stěhovací popruhy (kříže)

Především záleží, co se chystáte stěhovat. Pokud jste se například rozhodli přestěhovat vaše oblíbené piano, jednoznačně se nám k tomu budou hodit stěhovací popruhy (kříže). Co to stěhovací popruh je? Je to profesionální stěhovací pomůcka, která usnadní a ulehčí práci stěhovákům. Součástí popruhu je kovové oko, ke kterému se uváže popruh (kurta) a ten se podvleče pod nábytek. Díky tomuto postupu zůstanou k lepší manipulaci ruce volné ruce a rozměrné skříně, lednice, piana, trezory atd, kterou mají nosnost mají cca 500 kg, se budou snadněji přesouvat. Při nošení nábytku kříže pomáhají udržet vzpřímené tělo a tím pádem se větší část váhy přenáší tím na nohy a odlehčí napětí v zádech a rukou. 

Stěhovací popruhy pro zvedání těžkých břemen

 

Stěhovací háky

Další pomůckou při stěhování je stěhovací hák. Háky napomáhají k ulehčení větších břemen, které se špatně uchopují rukou. Stěhovací háky mají nosnost cca od 40 – 100 kg. Pro stěhovací firmy je to spíše přežitek. Proč? Při použití stěhovacích háků je větší riziko poničení nábytku. Při přenosu hrozí u předmětů odloupnutí spodní hrany a proto z tohoto důvodu raději používáme stěhovací kříže s kurtami.

Stěhovací vozík neboli skate

Stěhovací vozík, laicky řečeno skate, je pojízdná deska na čtyřech kolečkách, která se používá k převozu rozměrnějších a těžších věcí. Nosnost stěhovacího skatu nelze určit, jelikož tu udává druh desky a koleček. Zpravidla je nosnost kvalitního vozíku okolo 500 kg. Se skatem se dobře manipuluje na rovném povrchu, ale poradí si i s drobným nerovným povrchem. Většina stěhovacích vozíků disponuje i protiskluzovými body a otvorem pro snadné uchopení a přenášení.

Pytle na stěhování

Polyetylenové (plastové) pytle na stěhování jsou při stěhování neodmyslitelné. Do pevných stěhovacích pytlů můžete dát méně využívané nebo nepotřebné oblečení, kde v tomto případě pytel například chrání oděv před moly, prachem a vlhkostí. Do pytlů se také hodí cokoli, co nemá ostré hrany. Při skladování předmětů s ostrými hranami v pytli, by se mohl protrhnout. V tomto případě doporučujeme raději papírové krabice.

Šatní box na stěhování

Šatní boxy (krabice) na stěhování jsou šikovným pomocníkem při uskladňování a následně přestěhování oděvů. Jedná se o papírovou skříň na oblečení z pětivrstvé lepenky s otvory na straně, do kterých se dá umístit tyč, která slouží jako věšák na ramínka. Nemusíte se obávat o zmačkané obleky a šaty, jelikož se šatní boxy přepravují ve svislé poloze a tak dochází k minimálnímu poškození. Do boxu se vejde přibližně 10 – 15 ramínek s oblečením.

Do stěhovacího boxu se vejde až 15 kusů ramínek s oblečením

Klasika na konec - krabice na stěhování

Mezi nejčastěji využívané prostředky pro stěhování jsou stěhovací krabice. Ale není krabice jako krabice. Setkat se můžeme s různými velikostmi, pevnostmi, ale i funkcemi. 

Nejčastěji využívané krabice jsou třívrstvé a pětivrstvé. Naše firma využívá především krabice o velikosti 60x38x35 z pětivrstvé lepenky, které mají nosnost cca 40 kg. Tato velikost dá se říci je univerzální. Vejdou se do ní osobní věci, ale i například šanony. Krabici o nosnosti 40 kg můžete naplnit i knihami. O pevnost této krabice se nemusíte bát, můžete v ní přenášet i křehké nádobí, sklo nebo porcelán. Dejte však pozor na nepříliš pevné krabice z různých obchodních řetězců, ne vždy je jejich pevnost ideální a může dojít k jejímu protržení. 

Nechte stěhování na profících

My jsme připraveni odstěhovat vše, co potřebujete. Volejte +420 774 209 186.

Rovněž nabízíme prodej kvalitního obalového materiálu. Podívejte se na ceník