Na co si dát pozor při mytí nového auta

Na co si dát pozor při mytí nového auta?

Na co si dát pozor při mytí nového auta?

V první řadě používat jen výrobky, které jsou určeny k mytí aut (žádný jar atd.) Mycí houby a sušící ručníky mít schované v neprašném prostoru, nejlépe v kyblíku s víkem. Je dobré po použití vyprat.

Pozor na slunce

Auto pokud možno nemýt na přímém slunci a nemýt hned po jízdě vozem. Jsou rozpálené brzdiče, disky kol a přední část karoserie od motoru.

Začněte u kol

Jako první umýt samotná kola. Nejlépe přípravkem který dokáže odstranit brzdový prach z disků. U nás ke koupi např. velice účinný Hand Wash Iron X.

Přípravky na hmyz a následný oplach  

Po oplachu hrubých nečistot z laku zkontrolujeme přední část vozu, jestli nezůstaly na laku mouchy. Pokud ano, postříkáme přípravkem proti hmyzu. U nás ke ke koupi Hand Wash odstranění hmyzu a špíny.

Šampón a důkladné mytí

Po odstranění hmyzu a špíny můžeme začít se samotným šamponováním karoserie. Zde je na výběr spousty mycích prostředků. U nás ke koupi Hand Wash nano šasmpón s nano ochranou laku.

Sušení pouze mikrovláknem

Po plachu vozidla následuje sušení. Sušit pouze mikrovláknama k tomu určenými. Je dobré mít zvlášť mikrovlákno na karoserii, a samostatně na hrany dveří a kola.

Nebo svěřte Váš vůz profesionálům 

Pokud chcete mít jistotu, nechte ruční mytí auta na nás.