Jak vyčistit sedačky v autě

Jak vyčistit sedačky v autě

Jak vyčistit sedačky v autě

Základ je mít kvalitní chemii a výkonný vysavač na vodu nebo rovnou tepovač.

První co ale uděláme je to, že si připravíme chemii do rozprašovače nebo tlakové láhve. Nadále bude potřeba kartáč na čalounění (tvrdost zvolíme dle daného materiálu). A na závěr mikrovláknovou utěrku. Ta se hodí k utření částí sedačky nebo k samotnému čištění daného povrchu.

Prve si sedačku na sucho vyluxujeme a tím ji zbavíme prachu a jemných nečistot. Když máme tenhle krok za sebou, nastříkáme čistič na sedačku a kartáčem nebo mikrovláknem rozetřeme (dle znečištění) a vysajeme. Děláme pomalé pohyby, ať má vysavač čas vytáhnout co nejvíc přípravku z vlákna se špínou. Dle znečištění postup opakujeme dokud tvořící se pěna není bíla a nebo nejsme s výsledkem spokojeni.

Po mokrém vyčištění (tepování) necháme sedák buď samovolně vyschnout nebo k němu přiložíme nějaký přímotop (pozor na plasty atd). Nepoužívejte výhřevy sedačky, nerovnoměrné vysoušení může zapříčinit fleky atd.

Jak na kožené sedačky

Tak jako lidská kůže, tak i kožené čalounění potřebuje péči. A to po celý rok. Ale než se samotná kůže něčím ošetří, je potřeba ji řádně vyčistit. Rovnou zapomeňte na hadříky, utěrky z pumpy. Zbytečníá ztráta peněz a výsledek je spíš k pláči. Osobně používám kosmetiku od Star Brite a to přímo výrobek určený k šetrnému čištění kůže. U nás v garáži ke koupi Hand Wash – Čistič kůže.

Po samotném čištění kůže ji nechám odstát (vyschnout a vyvětrat). A pak teprve nastupuju samotná impregnace. Na trhu je nespočet přípravku k ochraně kůže. Nejraději používám značku Swissvax Leather Milk, jde o čistě přírodní produkt a dodá kůži příjemný vzhled a vláčnost. Jako druhou variantu používám od Star Brite krém na kůži. Lehce se sním pracuje a je to dobrý pomocník a svoji úlohu zvládne na výbornou. U nás k dostání Hand Wash – krém na kůži.